În aceste zile s-a desfăşurat la Miercurea Ciuc faza judeţeană la Cupa Liceelor la baschet, unde liceele din Topliţa au obţinut următoarele rezultate: la băieţi Liceul O.C. Tăslăuanu – O. Goga M-Ciuc 36-55, O.C. Tăslăuanu – Salamon Erno Gheorgheni 16-37. În calasamentul final sportivii din Topliţa s-au calasat pe locul 4 din tot atâtea echipe
La fete: O.C. Tăslăuanu – Segito Maria M-Ciuc 16-36, O.C. Tăslăuanu – Gimnaziul Reformat M-Ciuc 11-18. Echipa liceului din Topliţa s-a clasat pe locul 4 din tot atâtea echipe. Nici o echipă din Topliţa nu s-a calificat la faza următoare ce se va disputa la Tg-Mureş.
Tot în cadrul cupei amintite s-a desfăşurat şi fotbalul între licee. Topliţa a fost reprezentat de Colegiul M. Eminesu. Rezultatele: M. Eminescu – Salamon Erno Gheorgheni 4-4, M. Eminescu – Orban Balazs Odorhei 2-4, M. Eminescu – Tamasi Aron Odorhei 5-0 (neprezentare). Echipa topliţeană s-a clasat pe locul 4 din 5 echipe şi nu s-a calificat la faza interjudeţeană.

Fi primul informat, abonează-te la ştiri prin flux RSS sau email!