Clubul de karate Shodan din Topliţa a participat la două competiţii de carate. Astfel la Tuşnad, unde au participat 14 cluburi din ţară cu 230 de sportivi, topliţenii au obţinut următoarele rezultate: la categoria 12 ani: Forkia Istvan a obţinut locul 2 la kata, la categoria celor de 7 ani Citirigă Tara a obţinut locul 2 la kumite. La categoria sportivilor de zece ani Moldovan Krisztian s-a clasat pe locul 3, iar Citirigă Răzvan pe locul 3 la kumite, iar sportivul de 15 ani Boythe Mate locul 3 la kata şi kumite. La Târgu Secuiesc s-a desfăşurat Cupa Fudosin cu participare a 9 echipe. Sportivii din topliţa au obţinut următoarele rezultate: categoria 6 ani: Trif Jacob locul 1 la kumite. Categoria 7 ani: Simon Ingrid locul 2 la kata şi kumite. Categoria 8 ani: Bogdan Anca locul 3 la kata şi locul 1 la kumite, Buzilă Riana locul 3 la kata şi locul 1 la kumite, Buzilă Ilinca locul 3 la kata, Simon Arpad locul 1 la kumite. Categoria 9 ani: Antal Rareş locul 3 la kumite, Szabo Sebastian locul 2 la kumite, Preda Ilinca locul 2 la kata şi kumite. Categoria 10 ani: Bajas Eduard locul 1 la kata. Categoria 11 ani: Moldovan Paul locul 2 la kata, Csatlos Sebastian locul 3 la kata şi kumite. Categoria 12 ani: Forika Istvan locul 1 la kata şi kumite, Rugină Vlad locul 3 la kata, Galdan Marinella locul 3 la kata. Categoria 13 ani: Pal Attila locul 2 la kata şi 3 la kumite, Szasz Cristina locul 3 la kata, Bako Andrea locul 1 la kata şi locul 2 la kumite. Categoria 15 ani: Boythe Mate locul 1 la kata şi kumite. Categoria 16 ani: Boythe Endre locul 2 la kata şi locul 1 la kumite. Antrenorii echipei topliţene sunt: Böythe József Attila 4 Dan şi Böythe László Zoltán 3 Dan..

Fi primul informat, abonează-te la ştiri prin flux RSS, email sau Facebook!